H2 (vesinik) vesi või
H2 hingamine


kumb on tõhusam?

Paljud hiljutised uuringud näitavad olulisi tõendeid molekulaarse vesiniku positiivsest mõjust meie kehadele

Põletike vastu võitlemisel ja vabade radikaalide ja vähirakkude tekke ennetamisel.


VESINIKTERAAPIA kohta (vesinikvee tarbimine ja/või sissehingamine), selle TÕHUSUS ning õigustatult kasvav POPULAARSUS viimase 2 aasta jooksul


Vesinikteraapia on olnud enam kui 2500 teadusuuringu ja kliinilise katse teema, milles on osalenud nii loomad kui ka inimesed. See näitab teadlaskonna ja laiema avalikkuse suurenenud huvi vesiniku tervisemõjude vastu.

Vesiniku sissehingamisteraapia – uuring vesinikmeditsiini ravist Jaapanis.

Alates 1. detsembrist 2016 on Jaapani Tervishoiuministeerium heaks kiitnud vesiniku sissehingamise ravi ametliku B51 meditsiinilise ravina. Täna kasutab vesiniku hingamisteraapiat rohkem kui 500 haiglat Jaapanis

Jaapanis on vesiniku sissehingamine kasutusele võetud ka kiirabides. Ajuinfarkt või müokardiinfarkt on seisundid, kus veresooned on blokeeritud ja verevarustus ajju väheneb. Sellisel juhul antakse patsiendile suures koguses hapnikku, mis viib vabade radikaalide tekkimiseni, mis on kahjulikud tervetele rakkudele. Südameatakiravi nõuab aju temperatuuri alandamist, et vältida ajurakkude hävimist. Sellises olukorras antakse hädaolukorras patsiendile vesinikku, mis kontrollib vabade radikaalide teket ja aitab rakkude kokkuvarisemist ära hoida.

Vesinik aitab paljude haiguste ravil, näiteks:

  • hingamisteede haigused, kaasaarvatud COVID;
  • vähk;
  • diabeet;
  • astma ja paljud teised.

Vesinikuteraapia liigid

Tavalistes keskkonnatingimustes on vesinik värvitu ja lõhnatu gaas. Vesinikku saab inimesele manustada mitmel viisil, näiteks:

  • hingamise teel;
  • vesinikuga rikastatud vee joomisel;
  • vesinikuga küllastunud soolalahuse süstimisel;
  • vesinikuga rikastatud vannivees ligunemisel

Kas kõige populaarsemat ja üldiselt kättesaadavat vesiniku tarbimise meetodit on: vesinikuga rikastatud vee joomine ja vesiniku sissehingamine. 

Vesinikuga rikastatud vesi – kui palju molekulaarset vesinikku saab vees lahustuda? 

 

Vesinikgaasi on raske vees lahustada. Parimal juhul on võimalik 1 liitris vees lahustada mitte rohkem kui 1,6 milligrammi vesinikku – ehk 0,0016 g liitris vees. Pärast vesiniku lahustamist vees kipub see välja pääsema – nii nagu CO2 mullid väljuvad gaseeritud veest. Seetõttu on vesinikvee säilivusaeg üsna lühike. Kui vesinikvesi on alla neelatud, siseneb see makku ja seejärel soolestikku ning just selles etapis imendub vesinik kehasse.

Vesinikvesi on struktureeritud vesi. Vesinikvesi hüdreerib keha 6 korda kiiremini kui tavaline vesi.

Mitmed vesinikvee uuringud on näidanud, et sellel on terapeutiline toime. Seega, vesinikvesi on soovitatud mitte ainult terviseprobleemidega inimestele, vaid ka inimestele, kellel on aktiivne eluviis.

Vesiniku hingamine on vesinikuteraapia kõige tõhusam viis.

Vesiniku sissehingamisel siseneb see kopsudesse ja sealt otse vereringesse, kust jõuab kiiresti rakkudeni. Sissehingamise teel imendub kehasse umbes 100 korda rohkem vesinikku kui vesinikvee joomise puhul.

Vesinikravi läbiviimiseks kehtivad rahvusvahelised standardid. Hea efekti saavutamiseks on teraapias tarbitava vesinik-hapniku (ehk hydroxy) minimaalse koguse standard 120 kuni 240 milliliitrit gaasi minutis.

Piisava vesiniku manustamisel püsib see veres kauem ja on seega aktiivne kahjulike vabade radikaalide kõrvaldamisel. Meditsiinilised uuringud on näidanud, et vesinikvee viimisel venoossesse verre vesinikku ei tuvastata, kuid vesinikku hingates püsib vesinik veres kuni 2 tundi.

HBS10
Vesinikuteraapia uusim mudel turul


KAKS ÜHES

  • Vesinikvee tootmine,
  • Vesinikgaasi sissehingamine

 

Disainitud ja toodetud EL-s, tuginedes varasemale üle 10-aastasele vesinikuseadmete tootmise kogemusele.

HYDROGEN THERAPY
AT HOME

HBS10 toodab minimaalselt 450 milliliitrit vesinikgaasi minutis. See katab rahvusvaheliselt tunnustatud vesinikinhalatsiooniteraapia standardeid.

30-minutilise vesiniku sissehingamise protseduuri jooksul tarbitav vesiniku kogus on võrdne vesiniku kogusega, mis lahustuks 18 000 klaasis vees.